Ramiz Merko del nga spitali, ja si është gjendja e tij

Kryetari i Komunës së Strugës, Ramiz Merko për afër dy muaj ka qëndruar në Klinikën Infektive në Shkup, si pasojë e infektimit me koronavirusin Covid-19.

Merko tashmë është lëshuar nga spitali dhe vazhdon të kurohet dhe rehabilitohet në kushte shtëpiake.
Burime tonat konfirmojnë se kreu i Strugës ka dalë nga spitali mbrëmjen e djeshme dhe për momentin ndodhet në shtëpinë e tij në Strugë.

Gjendja shëndetësore e tij është stabile, por ka nevojë edhe për disa ditë rehabilitim, ndërkaq në Klinikën për Sëmundje Infektive në Shkup ka qenë i shtruar që nga 20 Gushti./in7.tv

Ngjarja paraprake

​Ahmeti: Klubi Arbëria shpejt do të bëhet me stadion të ri

Ngjarja e ardhëshme

"Rriten me 40 për qind rrëmbimet në Gjirin e Guinesë"

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian