Ramiz Brahimaj gati këput veshin në meçin e tij në kuadër të UFC

Ramiz Brahimaj hyri në ndeshjen kundër Max Griffin në kuadër të UFC me dy veshët në rregull, por doli nga ringu duke u munduar ta mbajë njërin në kokë.

Griffin mposhti Brahimajn me një nokaut teknik, por nuk ishte se e la atë pa ndjenja. 27 vjeçari u pa me gjysmë veshi të këputur në raundin e tretë, kështu duke e shtyrë arbitrin të ndërhyjë dhe ta ndalë meçin.

Videon rreth lëndimit të Brahimajt mund ta gjeni më poshtë.

Ngjarja paraprake

​Kosova kthehet me një medalje nga Kampionati Evropian i Xhudos U23

Ngjarja e ardhëshme

Interesim tejet i lartë për vaksinimin kundër gripit stinor

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian