Rama vizitë jozyrtare në Tuz, takoi Nikë Gjeloshajn në një restorant, ja çfarë biseduan

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka zhvilluar një vizitë jozyrtare dhe të paparalajmëruar në Mal të Zi, transmeton Vijesti me seli në Podgoricë.

Sipas të përditshmes malazeze,  kryeministri Rama u takua në një restorant në Tuz me Nikë Gjeloshaj, kryesuesi i Listës Shqiptare.

Gjeloshaj konfirmoi për “Vijesti” takimin me Ramën, por nuk deshi të japë detaje.

“Po, ne u takuam sot dhe biseduam. Nuk mund t’ju them asgjë më shumë se kaq,” tha ai.

Burimet e “Vijesti” pretendojnë se temë e takimit ishte procesi paszgjedhor dhe formimi i shumicës në Malin e Zi.

Ndryshe, kryeministri Rama e ka mbështetur Milo Gjukanoviç dhe partinë e tij DPS në fushatën zgjedhore.

Ngjarja paraprake

“Ike e nuk të dhashë dot puthjen e fundit”, kantautori shqiptar prek me fjalët pas ndarjes nga jeta të së ëmës

Ngjarja e ardhëshme

Dr. Ilir Hasani i pajton mjekët kumanovar: Burrat falin e Kumanova ka vërtet burra!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian