Rama prezanton shtëpitë e reja të ndërtuara për familjet e prekura nga tërmeti në Shqipëri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka filluar javën me prezantimin e ndërtimit të shtëpive për familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit të vitit 2019.

Rama theksoi se dyert vazhdojnë të hapen njëra pas tjetrës.

Ndryshe tërmeti që ndodhi asokohe në Shqipëri mori shumë jetë dhe la pasoja të mëdha duke shkatërruar ndërtime të shumta.

50 persona humbën jetën, kurse mbi 1 mijë të tjerë u plagosën.

“MIRËMËNGJES  dhe me dyert e shtëpive të reja që vazhdojnë të hapen njëra pas tjetrës për të prekurit nga tërmeti, ju uroj një javë të mbarë ”, shkroi Rama.

Ngjarja paraprake

Corona: Gjermania vendi i parë në BE blen ilaçin e antitrupave

Ngjarja e ardhëshme

Sara publikon imazhin e ëmbël pranë vajzës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian