Rama përlotet në fjalimin e tij për vdekjen e Berishës

Regjisorja shqiptare, Vjosa Berisha ndërroi jetë të enjten e kaluar pas betejës më sëmundjen e kancerit.

E sot po mbahen homazhe për nder të jetës dhe veprimtarisë së regjisores në Teatrin Kombëtar të Kosovës.

Në këto homazhe të pranishëm u panë personalitete të ndryshme publike ku ndër ta edhe kryetari i Prishtinës, Përparim Rama.

Rama gjatë fjalimit u pa i përlotur teksa theksoi që janë të pakta fjalët për të përshkruar Vjosën si artiste.  

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Aksident i rëndë në Lezhë, “Benz-i” del nga rruga dhe përplaset me murin, dy të lënduar

Story i radhës

Anëtarësimi i RMV-së dhe Shqipërisë në BE/ Ja kur pritet të mbahet konferenca e parë ndërqeveritare

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish