Rama: Pagat e mjekëve do të rritet 40%, për mësuesit 15%

Kryeministri Edi Rama gjatë një konference për shtyp që po mbahet ditën e sotme tha se paga e mësuesve do të rritet 40%, ndërsa për mësuesit 15%.

“Kemi detyrimin që t’ju japim dot një mbështetje të fortë për të shpërblyer mundin, angazhimin me dy kategori,fëmijët dhe ata që kanë nevojë për shërbim shëndetësor. paga për bluzat e bardha do të rritet 40%, më e madhja deri tani, paga për arsimtarët 15%”, tha Rama.

Ngjarja paraprake

Grubi-Koja:Mbetemi të përkushtuar në zbatimin e reformave

Ngjarja e ardhëshme

Zvogëlohet niveli i ujit të Vardarit në Jegunovce

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian