Rama: Me buxhetin e ri rritje pagash për zjarrfikësit, mësuesit, mjekët

Kryeministri Edi Rama në një bashkëbisedim me qytetarë tha se do të ketë një rritje tjetër për zjarrfikësit.

Rama: Paga për zjarrfikësit është një rritje që as nuk i përgjigjet kërkesës së bërë prej tyre me të drejtë dhe as objektivit tonë.

Pasi është rritje për këtë tre mujor. Me buxhetin e ri do të ketë për zjarrfikësit një tjetër rritje siç do të ketë për mjekët, infermierët dhe mësuesit.

Ngaqë nuk e kemi shpjeguar si duhet ky është vetëm hap i parë në këtë fundviti për të filluar i për të gjitha kategoritë e tjera.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Marseille kap kreun në Francë, vëllezërit Williams nderojnë Bilbaon në La Liga

Story i radhës

Nga Roma te Barcelona, fati i sezonit zikaltër luhet pa ‘regjisorin’ dhe bomberin e ekipit

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish