Rama: Kremlini mund ta shohë me admirim

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për protestat në Shqipëri. Me anë të një postimi në Twitter, Rama shkruan se shtyrja e protestave për ditën e shtunë është bërë nga aktorë politikë, të cilët po kërkojnë të bëjnë një mobilizim financiar për të sjellë militantë nga rrethet.

Sipas tij këto janë përpëlitjet e fundit të ‘Shtëpisë së Lirisë’ për t’i dhënë protestës pamjen e një dallge televizive që i shërben vetëm Kremlinit.

Postimi i Ramës:  

Shtyrja e protestave të turpit për të shtunën lidhet me mobilizimin financiar dhe partiak të foltoreve e fallxhoreve për të sjellë militantët nga rrethet, që përpëlitjet e fundit të marrin befas pamjen e një dallge televizive, të cilën vetëm Kremlini mund ta shohë me admirim!

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Prishtina në presion të Ballkanit! Boshnjaku: Ndeshjen e nesërme e vlerësojmë si jetike 

Story i radhës

Zhvillimet kyçe në ditën e 20-të të luftës

Të fundit nga