Rama kollare me flamurin shqiptar në takimin me Nikos Dendias

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një konferencë të përbashkët për shtyp me ministrin e Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias.

Gjatë fjalës së mbajtur, Rama ka vënë theksin te marrëdhënie e mirë mes dy vendeve! Ai ka sqaruar se çështja e minoriteteve ka qenë në fokus të këtij takimi me ministrin grek, Nikos Dendias, ku tha se nuk ka pasur asnjë hezitim nga ana e Greqisë për të bërë maksimumin për të drejtat e shqiptarëve në Greqi dhe e anasjelltas.

Mirëpo, ajo ka marrë vëmendjen ishte kollarja e kryeministrit shqiptar. Kreu i qeverisë kishte zgjedhur një kollare me flamur kuqezi.

Ngjarja paraprake

Emiri i Kuvajtit zotohet të ndjekë diplomacinë e paraardhësit të tij

Ngjarja e ardhëshme

Masat e reja për mbrojtje nga Kovid-19, ngecin në Kuvend

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian