Rama inspekton punimet në Bubq: Deri në verë do përfundojnë të gjitha shtëpitë

Kryeministri Edi Rama së bashku me ministrin për Rindërtimin Arben Ahmetaj ka inspektuar ditën e sotme punimet për procesin e rindërtimit pas tërmetit në fshatin Bubq të Krujës.

Kreu i qeverisë thotë se aty po merr formë qendra urbane e re dhe puna vijon pa pushim për të përfunduar deri në verë të gjitha shtëpitë.

“Aty ku po merr formë qendra urbane e re dhe puna vijon pa pushim për të përfunduar deri në verë të gjitha shtëpitë.

Ka përfunduar infrastruktura nëntokësore e lagjes së re dhe gjithashtu vijon puna për ndërtimin e 7 pallateve, shkollës dhe qendrës së re administrative”, tha Rama.

Ngjarja paraprake

Vala e fundit e motit ekstrem në SHBA/ Dimri nuk ka ikur, borë dhe tornado në vend

Ngjarja e ardhëshme

Arrestohet Orce Kamçev, ASK ka pasur informata se do të ikë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian