Rama i përgjigjet Metës: Çfarë borxhi të kanë shqiptarët ty?

Edi Rama i është drejtuar sërish Presidentit Ilir Meta me anë të një mesazhi të shpërndarë në Twitter.

Reagimi ka ardhur pas deklaratës së zëdhënësit të presidentit Meta, i cili i tha Ramës që të respektonte marrëveshjen e 5 qershorit.

Ja çfarë shkruan Edi Rama në Twitter:

Ilir aman të keqen thuaja shqiptarëve çfarë borxhi të kanë ty që t’i dhanë të gjitha siç nuk ia kanë dhënë askujt në historinë e shtetit të tyre dhe prapë nuk ngopesh dhe nuk pushon së ngatërruari dynjanë në Shqipëri e matanë?!

Thuaja pash Zotin çfarë borxhi të kanë akoma!

Ilir aman të keqen thuaja shqiptarëve çfarë borxhi të kanë ty që t’i dhanë të gjitha siç nuk ia kanë dhënë askujt në historinë e shtetit të tyre dhe prapë nuk ngopesh dhe nuk pushon së ngatërruari dynjanë në Shqipëri e matanë?! Thuaja pash Zotin çfarë borxhi të kanë akoma!

Ngjarja paraprake

Klopp komenton rivalët e tij

Ngjarja e ardhëshme

Turqia: Sulmet në Ganja tregojnë se Armenia nuk do të përmbahet nga krimet kundër njerëzimit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian