Rama drekoi në shtëpinë e Mitsotakis: Mikpritje e shkëlqyer

“Shije e shkëlqyer e mikpritjes”. Kështu e cilëson Edi Rama pritjen në drekën që organizoi homologu i tij grek Mitsotakis në shtëpinë e tij për nder të kreut të ekzekutivit shqiptar.

Edi Rama në një postim në rrjetet sociale thekson se në tryezë gjatë drekës është diskutuar për situatën nga koronavirusi, marrëdhëniet mes dy vedeve dhe vullnetin e plotë për ta zhvilluar bashkarisht më tej.

“Falenderues për shijen e shkëlqyer të mikpritjes në shtëpinë e kryeministrit Mitsotakis, ku bëmë një bilanc të situatës me Covidin, marrëdhënies mes dy vendeve tona dhe problematikave rajonale!

Vullnet i plotë për ta zhvilluar bashkarisht më tej këtë marrëdhënie strategjike”, shkruan Edi Rama.

Ngjarja paraprake

Biden: Largimi i Trumpit, vendim i Kongresit

Ngjarja e ardhëshme

Kosova vazhdon të mbetet objekt i lojërave gjeopolitike

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian