Qyteti i Kramatorskut në shënjestër të Rusisë

Charles Stratford i Al Jazeera-s, duke raportuar nga Kievi, tha se nuk kishte asnjë ndalim të bombardimeve dhe luftimeve në Ukrainë, me qytetin lindor të Kramatorsk që u shënjestrua dy herë në dy dit, përcjell Bota sot.

“Ne kemi dëgjuar nga autoritetet në Kramatorsk që raportojnë të paktën tre sulme raketore – asnjë specifikim se çfarë u godit dhe asnjë viktimë”, tha ai.

Kramatorsk është një nga dy qendrat më të mëdha urbane në Donetsk ende nën kontrollin e Ukrainës.

Forcat ruse kanë shënjestruar qytetin nga veriu, por ushtarët ukrainas e kanë mbajtur veten.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Mungon forca e ndryshimit!

Story i radhës

Jeni beqar në këtë sezon festash? Zbuloni si ta shijoni

Të fundit nga

Partizani mposht Lubotenin

Partizani ka mposhtur Lubotenin në përballjen e vlefshme për xhiron e gjashtë të Ligës “Gjergj Kastrioti”,

AlbanianMacedonianEnglish