“Qytetarët” me fitore arrijnë deri te trofeu i kampionit

Kampioni i ri në Premier League do të mësohet pasi që të zhvillohet java e fundit, që është caktuat për ditën e diel, ndërsa në pozitë më të mirë është Mançester Siti, që ka një pikë më shumë se sa Liverpulli.

Që të dy ekipet luajnë në terrenin vendas kundër Aston Villës, respektivisht Vulverhemptonit.

“Qytetarët” me fitore arrijnë deri te trofeu i kampionit, ndërsa Liverpulli pret gabimin e Sitit dhe me 3 pikë të reja mund të arrijë deri te titulli, andaj ka bërë kërkesë për fer plej deri të Aston Villa.

Kjo e fundit, me disfatë shpall Mançester Sitin si kampion i Anglisë dhe me këtë rast do të arkëtojë 15 mln stërlina, si pjesë e marrëveshjes për shitjen e Xhek Grilishit.

Kujtojmë se reprezentuesi i Anglisë kaloi te Mançester Siti për 105 mln stërlina.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Shkupi dhe Beogradi do të investojnë në infrastrukturën hekurudhore të Korridorit 10

Story i radhës

“Putini ndihet e sillet si miu në qosh”/ Eksperti është i sigurt: Edhe fuqia bërthamore Rusia mund të mposhtet

Të fundit nga