Qeveria ndanë 138 mijë euro për zgjedhjet në Mitrovicën e Veriut

Qeveria e Kosovës ka ndarë buxhet për zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mitrovicën e Veriut.

Shuma e ndarë dhe e kërkuar nga KQZ është 138 mijë e 940 mijë euro.

Zgjedhjet në Mitrovicën e Veriut dhe Podujevë do të mbahen më 29 nëntor.

Më herët gjatë kësaj mbledhjeje, qeveria miratoi edhe projekt-buxhetin për vitin 2021. 

Ngjarja paraprake

Xiaomi parakalon Apple për tu bërë prodhuesi tretë më i madh në botë i smartfonëve

Ngjarja e ardhëshme

928 gjoba për mos mbajtje të maskës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian