Qeveria me vendim, rritet vlera e parave të aplikacionit “TVSH-ja Ime”

Në seancën e 115-të të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, u vendos që të rritet vlera e mjeteve të kthyera te qytetarët përmes aplikacionit “TVSH-ja Ime”, transmeton Portalb.mk.

Marketing

Ky vendim erdhi si rrjedhojë e propozimit të Ministrisë për Financa.

Me ndryshimet ligjore, mundësohet që qytetarët gjatë tre muajve tani të kenë mundësi maksimum të marrin 2 100 denarë kthim të tatimit mbi vlerën e shtuar, duke llogaritur që deri më tani ka qenë 1 800 denarë.

Story i mëparshëm

Andi Bushati ‘shpërthen’ ndaj kryeministrit Rama

Story i radhës

E zbulon eksperti amerikan: Ja pse Serbia i çoi kërkesë KFOR-it dhe pse Kurti po vepron me zgjuarsi për barrikadat

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish