Qeveria me vendim: PA test PCR vetëm në Kosovë! Në Serbi, Mal të Zi dhe Bosnjë dhe Hercegovinë – nevoitet test negativ PCR

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut i informon qytetarët se në përputhje me përkeqësimin e situatës me pandeminë KOVID-19 në rajon dhe numrin e madh të rasteve të reja pozitive, hyrja e shtetasve maqedonas në Serbi, Mal të Zi dhe Bosnjë dhe Hercegovinë nuk do të lejohet pa test negativ PCR i cili nuk është më i vjetër se 48 orë nga momenti i hyrjes në këto vende.

Mbetet mundësia që qytetarët maqedonas të hyjnë në Kosovë pa test PCR, por Qeveria u bën apel qytetarëve që të mos udhëtojnë jashtë vendit nëse nuk kanë të patjetërsueshme.

Qeveria dhe autoritetet shëndetësore, në përputhje me situatën e re epidemiologjike në rajon, në ditët në vijim do të rishikojnë vendimin për hyrjen e shtetasve të Kosovës, Serbisë, Malit të Zi dhe Bosnjë dhe Hercegovinës në Maqedoninë e Veriut, pa PCR test.

Ngjarja paraprake

9 vrasje në 4 vjet për shkak të kanabisit

Ngjarja e ardhëshme

Mërkoja: Lamtumirë bashkëveprimtari im, të pata si vëlla, të deshta si vëlla

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian