Qeveria: Jemi aleatë të punëtorëve, rritëm pagën minimale, e bëmë të dielen ditë jopune!

Punëtorët janë forca lëvizëse e ekonomisë dhe zhvillimit shoqëror, kanë thënë nga Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Punës.

Qeveria në urimin e festave në faqen e saj zyrtare në Facebook thekson se është aleat i punëtorëve për çdo çështje.

“Rritja historike e pagës minimale në 18.000 denarë dhe ligji për ditën e diel jopune konfirmon se kujdesi dhe përkrahja ndaj punëtorëve është prioriteti ynë”, thuhet në komunikatën e Qeverisë. /SHENJA/

Story i mëparshëm

BFI me mesazh urimi për festën e Fitër Bajramit

Story i radhës

Dimovski: Nuk mund të jemi skllevër shtatë ditë në javë

Të fundit nga