Qeveria heq dorë nga ndalesa për vetëm katër mysafir në shtëpitë

Maska të bëhet e detyrueshme edhe jashtë, vetizolim i detyrueshëm për ata që presin test për KOVID-19, ndalim për grupim në ambient të hapur dhe disa masa tjera kanë pranuar nga Komisioni për shëndetësi me propozim të deputetëve të qeverisë.

LSDM dhe ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe u tërhoqën nga propozimi për grupim në shtëpi me të cilat do t’i jepej mundësia policisë që të futet në shtëpitë dhe banesat pa urdhër gjyqësor.

Qeveria hoqi dorë nga kjo ide pasi opozita reagoi se propozimi i tillë është në kundërshtim me kushtetuën.

Ngjarja paraprake

Biden me gruan e tij votojnë në zgjedhjet presidenciale

Ngjarja e ardhëshme

Yllka hap arkivat, publikon foto me bashkëshortin të shkrepura në fillimet e lidhjes së tyre

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian