Qeveria: Është inicuar procedurë për shkarkimin e Zoran Ivanovit nga këshilli mbikëqyrës i MIA-s

Me nismë të kryeministrit Zoran Zaev dhe të ministrit të Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, është inicuar procedura për shkarkimin e Zoran Ivanovit nga funksioni kryetar dhe anëtar i Këshillit mbikëqyrës i Agjencisë informuese mediale (MIA) për shkak të komunikimit të pahijshëm publik dhe përhapjes së fjalorit urrejtës ndaj përfaqësuesve qeveritarë të fqinjes – Republikës së Bullgarisë.

Kjo sonte është publikuar në profilin e Fejsbukut të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Ngjarja paraprake

SHBA rilejon fluturimet e avionit Boeing 737 MAX

Ngjarja e ardhëshme

Fillon ndeshja Kosovë – Moldavi

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian