Pyetje që duhet t’i bëni vetes përpara se të angazhoheni në një lidhje

Së fundmi po ju pëlqen dikush, tërheqja ndaj tij/saj mund të jetë e madhe. Mendoni se keni gjetur të duhurin? Epo, ndonjëherë duhet të uleni dhe të komunikoni me ndërgjegjen tuaj, çfarë po ndodh? Prit, pa pyete njëherë veten për një moment dhe pasatj vendos më të mirën…

Përgjigjuni këtyre 5 pyetjeve së pari, përpara se të thoni “Të dua”:

Bëhet fjalë vetëm për seksin?

Sigurisht, të kesh kimi në dhomën e gjumit është një rëndësi e madhe, por një obsesion apo fiksim për seksin mund të jetë i dëmshëm.

A mbani sekrete?

Një çift i dashuruar nuk ka mure, kufij apo sekrete. Pra, para se të angazhoheni në një lidhje, pyesni veten nëse mbani sekrete.

A keni një miqësi të thellë dhe të qëndrueshme?

Nëse po, mund të jeni në rrugën e duhur për ta dashur partnerin tuaj. Një marrëdhënie e ndërtuar mbi një themel pa miqësi ka pak për t’u rikthyer. Pra, pyesni veten se sa e thellë është miqësia juaj me partnerin përpara se të angazhoheni në një lidhje.

A ndiheni shpesh xheloz apo nevojtar?

Një çift i dashuruar është ai që i beson njëri-tjetrit, pavarësisht situatës. Një çift në epsh, i cili shikon vetëm seksin, shpesh gjen arsye për të qenë xhelozë për sytë endacakë të të tjerëve.

A prisni përsosmëri nga partneri juaj?

Të jesh i dashuruar do të thotë të pranosh çdo të metë, papërsosmëri dhe të tjera nga partneri. Megjithatë, ata që janë në epsh, shpesh presin që ata të duken të përsosur, të performojnë perfekte dhe të veprojnë perfekt pranë miqve dhe familjes në mënyrë që marrëdhënia të duket e mirë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Kievi: 10.000 ushtarë ukrainas të vrarë

Story i radhës

Hysaj është gati për ndryshimin e radhës në karrierë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish