Putinit po i vriten komandantët/ Ushtria ukrainase ia vret komandantin e lartë të marinës ruse

Ushtria ukrainase ka vrarë komandantin e Brigadës 61 të Batalionit të marinës ruse.

Kjo u raportua në Telegram nga gazetari Andriy Tsaplienko.

“Dmytro Safronov, komandant i Batalionit Detar të Brigadës 61.

Vendndodhja e përhershme Sputnik, rajoni Murmansk. Ai humbi dhe më pas u vra në tokën ukrainase”, thuhet në deklaratë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Serbia kriminale po e ndihmon luftën kriminale të Rusisë me mercenarë serbë në Ukrainë…

Story i radhës

Gjermani: Priten lehtësime për procedurën e bashkimit familjar

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish