Putini me fond gjigant për dashnoret e tij: Zbardhen detaje të reja për gjimnasten me të cilën i ka dy djem

Vladimir Putin ka dy djem me dashnoren e tij sekrete gjimnaste. Këshu thuhet se ka konfirmuar mjeku që ndihmoi në lindjen e djemve, shkruan media britanike The Sun transmeton “Bota sot”.

Tirani 69-vjeçar rus është përfolur prej kohësh se është në një lidhje me Alina Kabaeva, 38 vjeçe, por tashmë kanë dalë detaje të reja për dy djemtë e tyre.

Thuhet se Alina jeton jetën e një Zonjëje të Parë të Rusisë, me një flotë limuzinash në dispozicion dhe një skuadër roje sigurie me automatikë për mbrojtjen e saj.

Por ndërsa Putin pranon dy vajzat e tij nga martesa e tij me Lyudmila Ocheretnaya, e cila përfundoi në vitin 2013, ai e ka mbajtur të fshehtë marrëdhënien e tij me Kabaevën, si dhe çdo fëmijët që i ka me të.

Tani gazeta zvicerane Sonntagszeitung ka zbuluar se ai ka dy djem me gjimnasten e njohur. Njëri ka lindur në Zvicër në vitin 2015 nën masa të rrepta sigurie dhe tjetri në vitin 2019 në Rusi.

Detajet e reja kundërshtojnë thashethemet se Putin dhe fituesja e medaljes së artë olimpike kishin binjakë në 2018.

Gazeta thotë se burimi i saj është një mik personal i Kabaevas, i cili gjithashtu e njeh mjekun që lindi dy djemtë dhe konfirmoi detajet për lindjen e tyre.

Mjekja femër me origjinë ruse punon në Clinica Sant’Anna në rajonin italishtfolës Ticino të Zvicrës, ku lindi fëmija i parë.

E njëjta mjeke lindi djalin e dytë në Moskë në vitin 2019, thotë gazeta dhe para lindjes, Kabaeva kishte udhëtuar në fshehtësi për në Lugano disa herë.

Burimi e përshkroi Kabaevën si “një grua shumë të këndshme, duke shtuar se “ajo është një sportiste e vërtetë, shumë e drejtë, dhe e sjellshme”.

Kabaeva gjithashtu kishte udhëtuar disa herë në Zvicër përpara se të fillonte marrëdhënien e saj me Putinin, që besohet të ketë ndodhur në vitin 2007.

Kohët e fundit thashethemet sugjeruan se ajo dhe fëmijët e saj po fshiheshin nga lufta në një shtëpi zvicerane.

Por dhjetë ditë më parë – pas një mungese katër mujore nga qendra e vëmendjes – ajo u rishfaq në Moskë.

Ajo kundërshtoi sanksionet për të veshur një fustan prej 2000 £ ndërsa organizoi një paradë me simbolin Z në mbështetje të pushtimit rus të Ukrainës.

Zbulimet e reja vijnë pasi u zbulua se Putini do t’i nënshtrohet një operacioni për kancer dhe do t’ia dorëzojë pushtetin shefit të tij të spiunazhit.

Kabaeva është gjimnaste ritmike në pension, e quajtur dikur “gruaja më fleksibile e Rusisë”.

Ajo fitoi medaljen e bronztë në Lojërat Olimpike të vitit 2000 në Sidnei dhe vazhdoi të fitojë të artën në Lojërat e Athinës 2004.

Putini u fotografua duke i dhënë asaj një medalje në vitin 2001 para se asaj t’i hiqeshin gjashtë nga medaljet e kampionatit botëror për shkak të dopingut.

Pas daljes në pension, Kabaeva filloi karrierën e saj në politikë dhe ishte deputete e Parlamentit rus midis viteve 2007 dhe 2014, duke përfaqësuar partinë Rusia e Bashkuar.

Ajo pozoi gjysmë nudo për një revistë për meshkuj në vitin 2004.

Putin njoftoi divorcin e tij nga Ocheretnaya në vitin 2013 dhe një zëdhënës mohoi se ai kishte një lidhje, duke pretenduar se ishte shumë i zënë.

Në vitin 2016, Kabaeva u shfaq në publik me një unazë në gishtin e unazës, të cilën ajo dukej se u përpoq ta fshihte nga kamerat.

Një tjetër prej fëmijëve të supozuar të dashurisë së Putinit u demaskua si Elizaveta Krivonogikh në nëntor 2020.

Elizaveta u emërua si vajza sekrete e Putinit nga media investigative Proekt e mbështetur nga një ekspert i kompjuterave vizuale në një universitet britanik.

Nëna e saj Svetlana Krivonogikh, 45, dyshohet se ka pasur një lidhje me liderin e fortë kur ai ishte kreu i shërbimit të kundërzbulimit FSB, kryeministër dhe gjatë mandatit të tij të parë si president rus.

Mendohet se ai ka një fond të stërmadh për dashnore të ndryshme dhe fëmijë, një portofol pallatesh të shtrenjta dhe një flotë avionësh luksozë, makinash dhe jahtesh.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Çfarë tregojnë zakonet e gjumit për marrëdhënien tuaj?

Story i radhës

Celine Dion flet për gjendjen e saj shëndetësore: Shërimi është i ngadaltë

Të fundit nga