PURINI: Ne garojmë për të bërë punë të mira dhe pozitive për Çairin tonë

Në hapjen e shtabit zgjedhor të Bashkimit Demokratik për Integrim në Çair, bartësja e listës për këshilltarë komunal nga radhët e kësaj partie ka Sermine Purini ka thënë se të gjithë ne e dimë për problemet që i kishte Çairi por fatmirësisht çdo ditë shohim ndryshime për të mirë, prandaj edhe qytetarët e dijnë se sa shumë është bërë, njofton Aktuale.mk

Advertisements

“Më vjen mirë që tash nuk flasim më për të drejtat tona si komunitet por flasim për jetë më të mirë dhe standarde më të mira jetësore, nuk flasim për mungesën e çerdheve, për mungesën e shkollave, për mungesën e universiteteve, por po flasim për ide më avangarde, për cilësinë në arsim dhe arsim më clësor për fëmijët tanë, Ajo që dua të them është se ne garojmë për të bërë punë të mira dhe pozitive për Çairin tonë”, është shprehur Purini.

Purini theksoi se Visar Ganku ka zgjidhje për gjithë çështjet në interes të qytetarëve.

Advertisements

Ngjarja paraprake

Alarm për bombë para Qeverisë, arrestohet denoncuesi

Ngjarja e ardhëshme

Faton Ahmeti: Ekipi i komunës së Tetovës në fokus do të ketë nevojat e të rinjve

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian