Punonjësi i shpëtimit vdes nga plagët në shpërthimin në Kharkiv

Shërbimet e urgjencës po punojnë aktualisht për të kontrolluar një zjarr në një nga qendrat më të mëdha tregtare në Kharkiv, sipas zyrtarëve.

Shërbimet e urgjencës shtetërore të Ukrainës thanë se morën një telefonatë duke raportuar se pavionet komerciale kishin marrë flakë me dy ndërtesa banimi të dëmtuara pjesërisht, shkruan The Guardian.

Si rezultat i granatimeve, dy shpëtimtarë pësuan lëndime shpërthyese dhe aktualisht po marrin trajtim mjekësor, tha agjencia në një përditësim këtë mëngjes.

Megjithatë, një nga shpëtuesit thuhet se nuk mundi të shpëtohej dhe vdiq nga plagët e marra./Bota sot

Image

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Dafina Zeqiri shfaqet unike dhe tërë shkëlqim në imazhet e reja në Instagram

Story i radhës

Kryetari i Lvivit: Është goditur ndërtesa afër aeroportit

Të fundit nga

​Ngjarjet e datës 28 mars

Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, shqyrton Projektligjin për parandalimin dhe kontrollin e sëmundjeve ngjitëse. (Kuvendi