Punë e kryer: Nainggolan transferohet te Cagliari

Radja Nainggolan është afër rikthimit te Cagliari.

Sot (e martë) ka pasur një takim mes dy klubeve për të gjetur një marrëveshje për finalizimin e këtij transferimi.

Mesfushori belg, për dallim nga sezoni i kaluar ku ishte i huazuar te Cagliari, tani do të bëjë transferim të përhershëm.

Gianluca di Marzio raporton se Cagliari do t’i paguajë Interin 12 milionë euro për Nainggolan.

Nainggolan gjatë karrierës së tij ka veshur edhe fanellën e Romës.

Ngjarja paraprake

Dalin pamjet: Në kulmin e tensioneve për kufijtë detare Flota Shqiptare kryen stërvitje në detin Jon

Ngjarja e ardhëshme

Sa njerëz u vranë në luftimet ndërmjet Armenisë dhe Azerbajxhanit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian