Publikohen detaje të reja për sëmundjet që Putin mund të ketë – ja si shpjegohen sjelljet dhe fiziku i tij

Sipas një raporti të ri, sjellja gjithnjë e më e çrregullt e presidentit rus Vladimir Putin mund të shkaktohet nga reaksioni i tiroideve ose një çrregullim i trurit si çmenduria.

Njerëz të afërt me Kremlinin dhe burime të larta të inteligjencës perëndimore thanë të dielën se mendojnë se ekziston një gjendje mjekësore për të shpjeguar pushtimin e pamatur të Ukrainës nga despoti rus dhe sjelljet e tjera të çuditshme të tij.

Ka pasur një ndryshim të identifikueshëm në vendimmarrjen e tij gjatë pesë viteve të fundit,” tha një burim i paidentifikuar i sigurisë për Mail.

Ata përreth tij shohin një ndryshim të dukshëm në mendjemprehtësinë dhe qartësinë e asaj që ai thotë dhe se si ai e percepton botën përreth tij”, tha burimi, duke shtuar se Putini “thjesht nuk po informohet” tani për dështimet e ushtrisë ruse, shkruan “Neë York Post”, përcjell “Bota sot”.

Image

Presidenti rus, Vladimir Putin nën rrezet e diellit gjatë pushimeve të tij në rajonin e largët Tuva në Siberinë jugore në vitin 2017.

Burimet thanë se Putini, 69 vjeç, mund të ketë çmenduri, sëmundjen e Parkinsonit ose reaksion të tiroideve nga trajtimi i mundshëm i kancerit që përfshin përdorimin e rëndë të steroideve. Ata cituan gjithashtu pamjen e tij të fryrë së fundmi si dëshmi se ai mund të jetë i sëmurë.

Putini është një hipokondriak i njohur dhe ka shkuar në ekstreme duke përfshirë uljen në njërën skaj të një tavoline jashtëzakonisht të gjatë, me liderët e tjerë botërorë ose ndihmësit e tij kryesorë në anën tjetër për të shmangur marrjen e COVID-19. Ai gjithashtu ka qenë i njohur për të veshur një kostum të plotë hazmat për të vizituar një spital në Moskë me pacientë me koronavirus.

Image

Sipas një raporti, Vladimir Putin është një hipokondriak i njohur dhe ka shkuar në ekstreme për të mbrojtur shëndetin e tij – duke përfshirë uljen në njërën skaj të një tavoline jashtëzakonisht të gjatë, me liderët e tjerë botërorë ose ndihmësit e tij kryesorë në anën tjetër.

Disa burime i thanë Mail-it se ata besojnë se masat e tij të sigurisë COVID-19 burojnë nga sëmundjet e tij të mundshme shoqëruese.

Image

Presidenti rus Vladimir Putin merr pjesë në një takim me anëtarët e qeverisë përmes një lidhjeje video në Moskë më 10 mars 2022.

Fizika e fortë dhe shëndeti fizik i Putinit kanë qenë më parë një pjesë kryesore e mënyrës sesi ai e quan veten për popullin rus dhe botën, duke u shfaqur në mënyrë të famshme pa këmishë ndërsa kalëronte në një përpjekje për të përkulur energjinë e tij.

Image

Disa burime spekuluan se Putini mund të kishte çmenduri, sëmundjen e Parkinsonit ose “tërbim tiroideve” nga trajtimi i mundshëm i kancerit.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Nxehet gara për titull në Serie A – pozita e parë dhe e katërt vetëm shtatë pikë diferencë

Story i radhës

Ahmeti: Nëse Gramoz Vokrri vendos të kandidohet, do të tërhiqem dhe do të jem ushtari i parë i tij

Të fundit nga