Publikimi i raportit të OSBE për zgjedhjet në SHBA, Kreshnik Spahiu bën deklaratën e papritur: Kush e imagjinonte se do ta bënte këtë gjë Rama

Publikimi i raportit të OSBE për zgjedhjet në SHBA, Kreshnik

Dje është publikuar raporti i plotë i OSBE-së, për vlerësimin e ecurisë së zgjedhjeve në SHBA.

Në hyrje të raportit thuhet se zgjedhjet u zhvilluan në një mjedis politik të polarizuar, me debate të ashpra që nxitën tensione.

Reagimeve pas  publikimit të këtij raporti, u është bashkuar edhe ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, i cili shprehet i befasuar se Rama si kryetar i OSBE-së po vlerëson zgjedhjet në SHBA, madje po nxjerr në “pension” Donald Trump-in, dhe vetë po vazhdon rrugën dhe karrierën e tij në politikë.

Ngjarja paraprake

Nga shkolla në banka, polici e biznese/ Rekord infektimesh me COVID në Berat, Kuçovë e Skrapar

Ngjarja e ardhëshme

Diell dhe ulje temperaturash, ky është parashikimi i motit për sot

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian