PSG siguron finalen e Kupës mes drithërimave

PSG ka mposhtur Montpellier 6-5 me penallti dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Francës.

Heroi i kohës së rregullt ka qenë Kylian Mbappe, autor i dy golave të shënuar nga parisienët.

Vendasit, gjithsesi, janë kundërpërgjigjur me Laborde në fundin e pjesës së parë dhe Delort në minutën e 83-të.

Penalltia që i ka dhuruar finalen skuadrës së Pochettino-s është realizuar nga Kean pas gabimit të Sambia-s.

Ngjarja paraprake

Bilanci katër ditor i konfliktit në Gaza: 65 palestinezë dhe gjashtë izraelitë të vdekur

Ngjarja e ardhëshme

Zbulohet gjeni i jetëgjatësisë: Njerëzit mund të jetojnë deri në 500 vjet!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian