PSG përgatit nënshkrimin e Adeyemi

Shanset që Mbappé mund të largohet nga PSG për të nënshkruar me Real Madridin në fund të sezonit rriten me kalimin e javëve dhe pa lajme për rinovimin.

Në këtë sfond, PSG po mbrohet dhe ka mbyllur një parim marrëveshjeje me RB Salzburg për të marrë në Paris një nga talentet e rinj të futbollit botëror, Karim Adeyemi.

Sulmuesi 19-vjeçar dhe ndërkombëtar absolut me Gjermaninë po thyen të gjitha rekordet e shënimit në Austri dhe Evropë dhe megjithëse ka disa klube që e ndjekin, skuadra franceze do ta kishte thuajse të mbyllur. 

Ka një marrëveshje me mjedisin e futbollistit dhe gjithashtu me Salzburgun, i cili do të shkojë mbi 40 milionë euro për këtë operacion.

Adeyemi, në pritje të largimit nga Austria, vazhdon të bëjë atë që di, duke shënuar 14 gola dhe 2 asistime në këtë fazë të sezonit. Padyshim një sukses për atë klub që merr nënshkrimin e tij, tani PSG në pole, që do ta shihte atë si zëvendësuesin ideal për Mbappé.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

“Trekëndëshi i Bermudës”, Basha fut Ramën, Metën dhe Berishën në një “thes”

Ngjarja e ardhëshme

Einxhel thyen rregullat, i tregon më shumë seç duhet Fifit për paragjykimet jashtë shtëpisë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian