PSG i jep lamtumirën emocionuese brazilianit

Dita e fundit e Neymar në Paris, qyteti ku ai ka jetuar në gjashtë sezonet e fundit, ka përfunduar me një lamtumirë nga të gjithë bashkëlojtarët, stafi dhe drejtuesit sportiv.

Braziliani i tha lamtumirë PSG-së, një klub në të cilin erdhi për të qenë lojtari më i mirë në botë, por nuk mundi ta bënte këtë për shkak të lëndimeve dhe rrethanave të tjera.

Të martën, Al Hilal zyrtarizoi inkorporimin e tij duke paguar 90 milionë euro fikse që mund të rritet në 120 në varësi të variablave të ndryshëm. Neymar ka udhëtuar drejt Poissy, qyteti i ri sportiv i PSG-së, për t’i dhënë lamtumirën gjithë skuadrës së skuadrës pariziene.

Në videon që kryeqyteti ka transmetuar në rrjetet sociale, shihet një përqafim mes Ney dhe Mbappe, edhe pse ka zgjatur vetëm një sekondë.

Siç raportohet nga L’Equipe, sulmuesi francez kërkoi largimin e tij vitin e kaluar duke pasur parasysh se ata ishin të papajtueshëm brenda.

Nga ana e tij, ylli brazilian i bëri një ‘Like’ një publikimi në Instagram që siguroi se nuk ishte rastësi që ai ndaloi së hedhuri vetëm kur u zyrtarizua largimi i tij në Al Hilal.

Neymar mori gjithashtu një korridor lamtumire nga lojtarët, stafi trajner dhe drejtuesit sportiv dhe përqafoi Luis Campos, i cili gjithashtu është në “litar” dhe vazhdimësia e tij pas merkatos mbetet e panjohur.

Numri i tij, numri 10, është trashëguar nga Dembélé, i cili fillimisht mori numrin 23, por shfrytëzoi rastin për të ndryshuar numrin e tij.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Italia: Ishte gabim shumë i rëndë për Perëndimin të rrinte duarkryq në vrasjen e Gaddafit

Story i radhës

Shpërthimi i gazit në minierën Bulqizë me tre të plagosur, procedohet brigadieri i galerisë

Të fundit nga