Pse u fik protesta? Beqiri: Ka një problem të madh

Avokati Idajet Beqiri është shprehur se “protesta u fik” për shkak se nuk ka organizim

Sipas tij protestat në Shqipëri kanë një problem të madh, ku flasin dhe e organizojnë të njëjtët persona.

“Protestuesit ishin të paorganizuar. Problemi i madh i protestës është mirëorganizimi i tyre, duhet të marrësh mendimin më të mrekullueshëm të këtij vendi.

Kur të dalësh në protestë të mos të të kundërshtojë dot askush. Problemi tjetër është se për fatin e keq në këtë vend protestat po bëhen profesioniste, te Teatrit ishin të njëjtët, flas për ata që organizojnë, ata që flasin”, tha Beqiri.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Rusia të deklasohet në Ukrainë e gjysma e Serbisë të bëhet Kosovë

Story i radhës

Agjencia e OKB-së bën thirrje për veprim të menjëhershëm për sigurinë bërthamore të Ukrainës

Të fundit nga

Messi apo Maradona?

Si mysafir i DAZN, zv. presidenti i Interit, Javier Zanetti foli për shumë tema, duke përfshirë

AlbanianMacedonianEnglish