Pse prindërit dembelë mund të rrisin fëmijë të jashtëzakonshëm

Epoka e super-prindërve duket se ka marrë fund dhe më shumë prindër po përpiqen të adoptojnë stilin e “prindërimit dembel” në ditët e sotme.

Por kjo nuk do të thotë që ju duhet t’i lejoni fëmijët tuaj të rrinë jashtë dhe të shikojnë YouTube gjatë gjithë ditës. Është më shumë për të bërë një hap prapa për t’i lënë fëmijët tuaj të luftojnë për një kohë dhe të mësojnë se si të kapërcejnë sfidat, në vend që të nxitoheni për të larguar të gjitha pengesat nga rruga e tyre.

Fëmijët mësojnë të kujdesen për veten e tyre

Prindërit me përtaci i bëjnë fëmijët më të përgjegjshëm

Prindërit i inkurajojnë fëmijët të besojnë në veten e tyre

Fëmijët ngjajnë më shumë me prindërit e tyre

Ngjarja paraprake

Lajmërohet Trump pas tri orëve, kjo është deklarata e tij

Ngjarja e ardhëshme

​Mbyllen ndeshjet e Ligës së Kampionëve, Chelsea e Juventusi të sigurt, Barça fiton me vështirësi ndaj Dinamo Kievit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian