Provokimi i Ilir Metës, publikon foto me Edin: Fort po shndrit ai diell

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka shfrytëzuar kohën e kthjellët sot me rreze dielli për të kaluar disa momente në natyrë me një mik me sa duket të veçantë, Edin.

Por nuk është fjala për kryeministrin shqiptar, dikur aleatë por një tjetër Edi.

Meta citon dhe një varg nga kënga legjendare e kënduar nga Vaçe Zela “Rrjedh në këngë e ligjërime”, vargje të ngjashme dhe me Eposin e Kreshnikëve.

“Me Edin. ‘Fort po shndrit ai diell’.”, shkruan Meta.

Image
Ngjarja paraprake

‘Vreshtarët’ janë të motivuar për edicionin e ri

Ngjarja e ardhëshme

Iran, shënohet numri më i lartë i rasteve ditore me COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian