Protestuesit në Argjentinë sulmojnë autobusin ku ishte presidenti

Dhjetëra protestues shkelmuan dhe hodhën gurë në një minibus që mbante Presidentin Argjentinas Alberto Fernandez të shtunën ndërsa ai vizitoi një zonë të shkatërruar nga zjarret në pyje, treguan pamjet televizive.

Protestuesit më vonë ndaluan autobusin që mbante presidentin, duke e grushtuar dhe shqelmuar atë dhe duke hedhur gurë që thyen xhamat, sipas pamjeve të transmetuara nga rrjeti TN dhe gazeta Clarin.

Me pak policë në dorë, turma arriti të ndalonte autobusin e presidentit dhe automjetet e tjera në rrethimin e tij për disa minuta, me disa protestues që hidheshin mbi automjet të Fernandez, shkruan France24.

Pasi u çlirua, disa automjete të tjera u futën nëpër turmë dhe u larguan me shpejtësi me autobusin presidencial.

Ngjarja paraprake

Khloe Kardashian konfirmon se u ribashkua me Tristan Thompson në ditëlindjen e tij të 30-të

Ngjarja e ardhëshme

Leskaj me kandidatët e Vlorës: Ekip fitues e dinjitoz!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian