Protestuesi i “rrëmben” zyrën kryetares së Dhomës së Përfaqësuesve, ja shënimi që i la

Zyrat e përdorura nga Kryetari i Dhomës së Përfaqësuesve u vandalizuan, sipas New York Times.

Skenat e dhunës që u shpalosen në Kapitol gjatë orëvë të fundit kanë shkaktuar alarm në opinionin publik, me mbështetësit e Donald Trump që pushtuan institucionet.

Përveç njoftimeve për plagosje midis protestuesve dhe policisë brenda ndërtesës, media amerikane gjithashtu raportoi vandalizëm dhe plaçkitje.

Sipas New York Times, disa prej protestuesve u futën në zyrat e përdorura nga Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi dhe bashkëpunëtorët e saj dhe i vandalizuan ato, duke përmbysur mobiljet dhe duke hequr foto nga muret. 

Një foto që po qarkullon në internet, tregon një protestues pro-Trump ulur në tryezën e Pelosit, një nga kritikët më të fortë të presidentit amerikan, ka shkaktuar një sensacion. 

Në fakt, sipas një agjencie franceze që ka botuar foton përkatëse, protestuesi dyshohet i la një shënim Pelosit duke e paralajmëruar “Ne nuk do të tërhiqemi!”

Image
Ngjarja paraprake

Talenti i Bayern Munih lutet për të lënduarit nga shpërthimi në Ferizaj

Ngjarja e ardhëshme

Si u pasqyrua në mediat greke takimi Rama-Erdogan

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian