Proteston kundër rritjes së çmimeve, qytetari befason me vendimin e tij, ja çfarë po iu shpërndan sot policëve

Pak çaste më parë ka nisur në Tiranë protesta kundër rritjes së çmimeve.

Një qytetar ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për të protestuar, ai ka protestuar me lule.

Qytetari është shprehur se ka zgjedhur këtë formë në formë simbolike për policët që sipas tij “kanë ndihmuar Ramën që ai të mbushë burgjet”.

“Unë jam një nga ata që më ka katandisur Rama që të shkel ligjin. Meqë ka bërë shumë punë që qendrat sociale i ka mbushur e burgjet unë si llumi i Shqipërisë, kam ardhur tu jap lule policeve që kanë ndihmuar Ramën që ne të shkelim ligjin dhe ai të mbushë burgjet”, tha qytetari.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

In Memoriam për Haki Rugovën

Story i radhës

Lutje e përbashkët e besimtarëve të të gjitha feve në Finlandë për Ukrainën

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish