Protestojnë kundër Bullgarisë, ofendojnë shqiptarët dhe Shqipërinë (VIDEO)

Në protestën e organizuar para ndërtesës së Ministrisë së Jashtme dhe Qeverisë, VMRO-DPMNE-ja kërkoi dorëheqjen e ministrit të jashtëm Bujar Osmani dhe kryeministrit Zoran Zaev, informon gazeta LAJM.

Sipas organizatorëve vikendin e kaluar në ministrinë e Jashtme në Shkup janë zhvilluar negociata të fshehta me palën bullgare.

Disa nga qytetarët që morën pjesë në protesta, e quajtën tradhëtar kryeministrin Zoran Zaev ndërsa thanë se Bujar Osmani nuk mund të pëfaqësojë Maqedoninë sepse ai nuk është lojal ndaj këtij vendit, por anon për Shqipërinë.

Në videon më poshtë mund të ndiqni prononcimet e protestuesve:

Ngjarja paraprake

"Numri i të infektuarve me COVID-19 në Greqi nuk është i saktë"

Ngjarja e ardhëshme

Këshilla të duhura, para dhe gjatë martesës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian