Protestë e dhunshme në Pragë

Në Pragë të Republikës Çeke, tifozë të futbollit dhe hokejit në akull protestuan kundër masave të ndërmarra nga autoritetet për të frenuar përhapjen e mëtejmë të koronavirusit. Protesta u bë e dhunshme, teksa protestuesit u përleshën me zyrtarët e rendit. Protestuesit hodhën fishekzjarr dhe gjësende të tjera në drejtim të policisë./REL (Video: AP)
 

Ngjarja paraprake

Dy mësimdhënës preken nga COVID-i, shkolla e muzikës në Prishtinë kalon online

Ngjarja e ardhëshme

Policia bën bilancin e 24-orëve të fundit: 356 të gjobitur për mosvënien e maskës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian