Protesta për çmimet, nënë Liza: Rusia po sulmon Ukrainën, por ne na ra shteti jonë

Protestës i është bashkuar edhe nënë Liza pjesë e cila bërë thirrje kundër rritjes së çmimeve.

Përpara kryeministrisë ajo deklaroi se pensioni që marrin nuk mjafton as për t’u ushqyer.

“Pensionet nuk dalin për bukë. Kryeministri që është burrë t’i dalë përpara këtij populli dhe t’i japin përgjigje këtij populli.

Ukraina është në Shqipëri, Rusia po i bien Ukrainës, por ne na ra shteti jonë, na ra në shtëpinë tonë…Shtëpitë tona janë shkatërruar, Ukraina është në Shqipëri.”, tha ajo.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Klubi vojvodinas: Putinit të i merret statusi i qytetarit të nderit të Novi Sadit

Story i radhës

Përfundojnë pjesët e para në Skenderaj e Klinë 

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish