Propozimi për Shqipërinë dhe MV, Varhelyi: Bullgaria ta miratojë, Ballkani Perëndimor duhet të jetë pjesë e BE-së

Komisioneri për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e Mirë Olivér Várhelyi, i ka bërë thirrje Bullgarisë që të miratojë sot në Samitin e BE-së propozimin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE.

Nëpërmjet një postimi në Twitter, Varhelyi i bën thirrje parlamentit evropian dhe të gjitha palëve që të përmbushin angazhimin e tyre dhe të miratojnë sot në Samitin e BE-së, propozimin për anëtarësimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në familjen e madhe të BE-së.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Macron: Partitë janë kundër një qeverie të unitetit kombëtar

Story i radhës

Meta, Microsoft dhe Epic bashkojnë forcat për metaverse

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish