Pronari tregon se si arritën hajnat të thyejnë murin e argjendarisë dhe të marrin kasafortën në Shtime

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, argjendaria “Jeta” në komunën e Shtimes ishte cak i hajnave.

Adnan Fera, pronari i këtij lokali, thotë se u dëmtua shumë derisa policia ende nuk e ka zbuluar se kush ishte ai që kreu këtë vepër penale.

Hajni hyri duke e thyer murin afër argjendarisë nga pjesa e jashtme.

“Një kojshi na telefonoi dhe na tha se na është vjedhur lokali përmes murit ku është marrë kasaforta. Edhe para një viti na është thyer lokali, por atëherë ishte nga dera. Në këtë rast s’kanë mundur ta marrin kasafortën sepse ka qenë e fiksuar në tokë. Herën e dytë ia arritën qëllimit dhe e nxorët”.

Vlera që iu vodh Ferës është afër 20mijë euro ar dhe para. Ndërkaq, policia ka thënë se hetuesit e Forenzikës janë në vendin e ngjarjes duke shikuar kamerat dhe se po merren me rastin për verifikim.

Për më shumë shikoni në videon ku Fera rrëfen si u krye vjedhja.

Ngjarja paraprake

Ndërpritet testimi i vaksinës kundër koronavirusit, një sëmundje e pashpjegueshme prek vullnetarët

Ngjarja e ardhëshme

RAMKOVSKA: Gjetëm para për të paguar, por një mesazh nga Gruevski ndryshoi gjithçka! (VIDEO)

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian