Prokuroria Themelore – Shkup ngrit padi penale kundër Afrim Gashit

Siç mëson ekskluzivisht Tetovasot prokuroria themelore në Shkup ka ngritur padi penale kundër kreut të Alternativës Afrim Gashi.

Sipas burimeve, kjo procedurë është ngritur për arsye të falsifikimit të nënshkrimeve në kohën kur u ndajt Lëvizja Besa.

Prokuroria gjithashtu deklaron se procedure është ngritur edhe për Zeqirija Ibrahimin si dhe për deputetin e kuvendit të RMV-së, Skender Rexhepi – Zejd.

Pas përçarjes së Lëvizjes Besa në vitin 2018, Afrim Gashi u vetshpall kryetar partie duke tentuar ta zavendësoj Bilall Kasamin si kryetar.

Ngjarja paraprake

Xhaferi: Nuk mund të marr vendime në bazë të konferencave për shtyp

Ngjarja e ardhëshme

Ousmane Dembele i pasigurt për të ardhmen, ngecin bisedimet me Barcelonën

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian