Prokuroria bullgare: Personat në autobus vdiqën nga ngufatja, kishte tym në mushkëritë e tyre, jo nga goditja

Zv/prokurori kryesor i Bullgarisë, Borisllav Sarafov ka thënë se personat që kanë vdekur në aksidentin tragjik në Bullgari kanë humbur jetën si pasojë e ngufatjes, dhe jo si pasojë e goditjes e as shpërthimit.“Gjurmë tymi u gjetën në mushkëritë e tyre, që do të thotë se ata ishin gjallë në momentin e zjarrit”, tha Sarafov, raporton SHENJA.Siç tha ai deri më tani janë marrë në pyetje dy dëshmitarë, udhëtarë në autobus të cilët kanë qenë të zgjuar në momentin e ngjarjes.“Të dy japin informacion objektive, janë marrë në pyetje në mënyrë të pavarur nga njëri-tjetri, deklaratat e tyre përputhen dhe ne i konsiderojmë ato absolutisht të besueshme”, tha ai.

Ngjarja paraprake

Oligarkëve politikë të gjitha ngjyrave

Ngjarja e ardhëshme

ВИДЕО | Илиевска: Никој не е комфорен во битолскиот Совет, коалиции нема, соработка е императив

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian