Program solemn me rastin e 71-vjetorit të themelimit të Republikës Popullore të Kinës

Shkup, 30 shtator 2020 (MIA) – Me rastin e 71-vjetorit të themelimit të Republikës Popullore të Kinës, Ambasada kineze në vendin tonë përgatiti program solemn për shënimin e festës.

Prej 27 deri më 30 shtator, ambasada kineze organizon “Kuiz për Kinën” në faqen e vet në Fejsbuk (https://www.facebook.com/chinaembassynmk/).

Sot, me fillim në orën 17:45 në RTVM1, do të emetohet filmi dokumentar “China from above – 1”.

Më 1 tetor, në orën 19:30 në RTVM1 do të ketë intervistë të ambasadorit në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Xhang Xuo. Të premten, prej orës 07:00 deri në orën 24:00, në ekran të madh në shesh do të emetohen filma dokumentar për Kinën. Ditën e njejtë, në RTVM1 me fillim prej orës 17:45 do të emetohet filmi dokumentar “China from above – 2”. ab/

Ngjarja paraprake

22 vjet nga rënia e mjekut dhe humanistit Shpëtim Robaj

Ngjarja e ardhëshme

Trump vs. Biden – kush e dominoi debatin e parë presidencial

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian