‘Profesorë, doktorë shkencash, gra modele….”/ Kujtim Gjuzi nxjerr listën e kandidatëve për deputetë, sfidon Ramën dhe Bashën

Partia Konservatore Albania me kryetar Kujtim Gjuzin, Partia Ora e Shqipërisë me kryetar Zef Shtjefnit, Partia Bashkimi Popullor i Pensionistëve Shqiptarë, me kryetar Selami Jenisheri dhe Partia Emigracioni Shqiptar, me kryetar Kostaq Papa janë regjistruar si koalicion në zgjedhje, duke sfiduar kështu Ramën dhe Bashën.

Deputeti Kujtim Gjuzi, në një postim në Facebook, ka publikuar listën me emrat e kandidatëve.

“Shqiptarë votues të zgjedhjeve 2021. Partia Kombetare Konservatore Albania do te paraqese kete Liste Garuese 100% e Hapur per Kandidate ne Koalicionin e 4 Partive Parlamentare. Aleanca Bashkimi Popullor Emigracioni – Ora e Shpreses dhe Konservatoret” shkruan ai.

Ajo që në sy është larmia, ku pretendohet se ka doktorë shkencash, profesorë, por edhe modele dhe studentë.

Lista e publikuar nga Kujtim Gjuzi

01 – Dr Enriko Ceko
02 – Prof. Dr. Gezim Bocari
03 – Msr Pajtesa Bisha
04 – Dr. Stavri Trako
05 – Av. Shpetim Kodhelaj
06 – Jetmira Muka ( Kovaci ) Bisnes Wmen
07 – Ilir Hoxha -Biznesmen
08 – Msr. Maksim Ferra
09 – Merita Preza Stiliste – Moda
10 – Dr. Roland Sahatcia
11 – Arjan Hoxha -Emigrat Itali
12 – Valdete Hajdarmetaj
13 – Arben Mali-Biznesmen
14 – Kledis Gjoshi-Student
15 – Fatma Pepa Stiliste – Moda
16 – Ing. Artan GJinali
17 – Kastriot Hysi
18 – Nandi Xhahysa
19 – Av. Tan Gjuzi
20 – Perika Xhuli
21 – Kadri Muka
22 – Spartak Hoxha
23 – Antoneta Beqiraj stiliste – moda
24 – Edmond Qordja
25 – Sherif Boka
26 – Valdet Derralla
27 – Davit Tatani Student Kavaje
Vijon perzgjedhja ne primare deri me date 02 Mars
V.O Ftese Shoqerise Civile Eja edhe ti……”

Ngjarja paraprake

Aksidenti me fatalitet në Rrugën e Kombit, i aksidentuar edhe reperi i njohur nga Kosova

Ngjarja e ardhëshme

Këto janë fjalët e para të Sampaolit pasi u bë trajner i Marseille

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian