Prishtina sërish rekord të rasteve me Covid-19

Shtatë të vdekur dhe 337 raste të reja me Covid-19 janë konfirmuar në 24 orë e fundit në vendin tonë.

Numri me i madh i rasteve është paraqitur në komunën e Prishtinës 185, ndërsa në Gjakovë janë konfirmuar 41 raste të reja me Covid-19.

“Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 185 raste, komuna Gjakovë 41 raste, komuna Fushë Kosovë 26 raste, komuna Lipjan 16 raste, komuna Podujevë 16 raste, komuna Drenas 7 raste, komuna Skenderaj 7 raste, komuna Obiliq 6 raste, komuna Mitrovicë 5 raste, komuna Malishevë 4 raste, komuna Prizren 4 raste, komuna Rahovec 4 raste, komuna Deçan 2 raste, komuna Dragash 2 raste, komuna Ferizaj 2 raste, komuna Klinë 2 raste, komuna Suharekë 2 raste, komuna Viti 2 raste, komuna Vushtrri 2 raste dhe me nga një rast komunat Pejë dhe Junik”, thuhet në raportin e IKSHPK-së. 

Ngjarja paraprake

Ramos futet në klubin ekskluziv “500”, i sfidon të gjithë

Ngjarja e ardhëshme

Harroni shpesh atë se çfarë doni të thoni? Ja pse ju ndodh

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian