Prishtina ka disa fjalë për Zybën

Futbollisti Qëndrim Zyba është larguar nga radhët e Prishtinës dhe shtegtoi në Ballkan të Therandës.

FC Prishtina e ka falënderuar Zybën për angazhimin që ka treguar në këtë kolektiv.

“Mesfushori Qëndrim Zyba është futbollisti i radhës që është ndarë me FC Prishtinën.

21-vjeçarit i ka përfunduar kontrata me skuadrën “bardhekaltër” dhe ka vendosur që ta vazhdojë karrierën te Ballkani, skuadra e qytetit të tij, Suharekës.

Zyba pjesë e Prishtinës ka qenë që nga viti 2017 ku ka fituar gjithçka që mund të fitohet në futbollin e Kosovës. 

Një herë titullin kampion, dy herë Kupën e Kosovës dhe një herë Superkupën e Kosovës janë trofetë e fituara nën fanellën e FC Prishtinës nga Zyba. 

Ai gjithsej i ka regjistruar 66 paraqitje me ekipin tonë ndërkohë që i ka realizuar edhe tre gola. 

FC Prishtina i dëshiron shëndet e suksese në aventurën e re”, njofton FC Prishtina.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

(VIDEO) Talir 2, konfiskohen selitë e VMRO-së, Gruevskit i shtohen edhe 6 vjet burg

Story i radhës

73 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish