Prishtina e zbrazët, me fishekzjarrë feston Vitin e Ri 2021

Prishtina është ndriçuar nga fishekzjarrë kanë paralajmëruar ardhjen e Vitit të Ri 2021.

Pandemia ka bërë që në sheshet e kryeqytetit të mos shihet asnjë qytetarë.

Aty shihen vetëm numër i madh të pjesëtarëve të Policisë së Kosovës.

Pas festimeve në Zelandë të Re dhe fqinjët e saj oqeanikë, Australisë më pas, viti i ri ka trokitur edhe në vendet aziatike dhe evropiane.

Ngjarja paraprake

80 persona humbën jetën në aksidente trafiku gjatë vitit 2020

Ngjarja e ardhëshme

Trump kthehet në Washington, mban fjalimin për Vitin e Ri

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian