Prishtina – Ballkani luhet në Podujevë

Sfida e xhiros së 20-të në Superligën e Kosovës në futboll ndërmjet Prishtinës dhe Ballkanit, do të zhvillohet të dielën më 20 shkurt në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë.

Ndeshja Prishtina – Ballkani zhvillohet nga ora 13:30.

Prishtina as duelin ndaj Ballkanit sikurse atë ndaj Drenicës në Kupën e Kosovës, nuk do ta zhvillojë në folenë e saj në stadiumin “Fadil Vokrri” për shkak të punimeve që janë duke u kryer në tapetin e gjelbër.

Prishtina para këtij dueli “stacionohet” në pozitën e pestë me 24 pikë të mbledhura derisa Ballkani ndodhet në vendin e dytë me 36 pikë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

‘I thashë dy fjalë’, Monika zbulon takimin me të dashurin e ri të Fifit: Dhëndri më tha ‘faleminderit’

Story i radhës

Në kërkim për vjedhje, arrestohet i riu në Elbasan/ Nën hetim 3 të tjerë

Të fundit nga

Messi barazon Maradonën

Messi barazon Maradonën për golat në Kupën e Botës! Kombëtarja e Argjentinës mposhti 2-0 Meksikën. Por

AlbanianMacedonianEnglish